پدیده تراول

حتما گروهی سفر کنید. وجود تور لیدر در تور‌های گروهی ایتالیا، کمک بزرگی به اولین سفر شما به ایتالیا می‌کند. شناخت اماکن تفریحی ایتالیا و توریستی ایتالیاراهنمایی در پرداخت هزینه‌ها و راهنمایی استفاده از سیستم حمل و نقل در ایتالیا از مزیت‌های حضور تور لیدر در تور‌های گروهی ایتالیا می‌باشد. در سفر به ایتالیا حتما پیتزای مارگاریتا و چیتی و دیدن مناطق دریاچه کومو و منطقه سیسیل را از دست ندهید. در مطلب گردشگری تور ایتالیا اطلاعات بیشتری از غذاها و اماکن ایتالیا به شما خواهیم داد.

رسیدن به ایتالیا از کشور ایران تنها به شکل هوایی امکان پذیر است و از طریق دریافت ویزا و تورهای ایتالیا می باشد در زیر به طور کلی هزینه سفر ایتالیا روزانه به طور میانگین بین 40 تا 80 یورو باید برای هزینه خورد و خوراک بپردازید و حدودا بین 10 تا 20 یورو برای گشت و گذار و تفریح باید پرداخت کنید

واحد پولی کشور ایتالیا، یورو می‌باشد. بهتر است برای سفر به ایتالیا، یورو همراه خود داشته باشید. اما اگر نتوانستید یورو تهیه کنید، دلار با خود ببرید و در صرافی های ایتالیا آن را به یورو تبدیل کنید.

مدارک لازم برای سفر به ایتالیا

افراد قبل از ثبت نام در یک تور ایتالیا لازم است ازمدارک لازم برای ویزای ایتالیا را به آژانس هواپیمایی تحویل دارد . سفر به ایتالیا از طریق تور ایتالیا کمی آسان تر بوده و برای کسانی که هیچ گونه آشنایی با سفر به ایتالیا ندارند گزینه مناسبی می باشد، زیرا تورهای گردشگری تمام راهنمای سفر به ایتالیا را در اختیار مسافران قرار می دهد.

اما پیشنهاد می شود افراد قبل از هر کاری خودشان در مورد سفر به ایتالیا تحقیق کرده و در مورد نحوه خرید بلیط و هزینه اطلاعات کاملی کسب نمایند. جهت آشنایی کامل افراد با نحوه سفر به ایتالیا لیست مدارک لازم برای سفر به ایتالیا در جدول زیر آورده شده است.

پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی

کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه ویزا های اخذ شده

ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی

فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا

ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار

یک قطعه عکس

ترجمه و اصل سوابق بیمه تامین اجتماعی

پرینت برگه وقت سفارت

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به همراه واچر هتل

ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)

لازم به ذکر است که قبل از اقدام برای سفر به ایتالیا باید ویزای مورد نظر را دریافت کرد که برای دریافت ویزای ایتالیا مدارکی مانند بیمه مسافرتی، مدارک مالی و برنامه سفر مورد نیاز می باشد. افراد پس از دریافت ویزای ایتالیا می توانند با همراه داشتن مدارکی مانند پاسپورت و ویزا، کارت واکسن، بلیط هواپیما یا هر مدرک دیگری که تور ایتالیا در اختیار افراد قرار داده برای سفر به ایتالیا مهیا شوند. افراد می توانند برای لذت بردن بیشتر از سفر ایتالیا در مورد بهترین زمان سفر به ایتالیا و هزینه های سفر اطلاعات کسب کرده و در بهترین موقع برای مسافرت اقدام نمایند.

هزینه ها

افراد برای سفر به ایتالیا لازم است از هزینه های این سفر باخبر بوده و در مورد بهترین زمان سفر اطلاعات کسب نمایند.

به طور کلی افراد اگر با تور ایتالیا همراه شده و همراه تور مسافرتی سفر کنند، هزینه سفر به ایتالیا برای آن ها کاهش پیدا کرده و مقرون به صرفه تر خواهد شد. اما افراد زیادی تمایل به سفر شخصی به ایتالیا دارند که این افراد می توانند هزینه ها را به طور جداگانه بررسی کرده و با مطالعه راهنمای سفر به ایتالیا در مورد نحوه خرید بلیط، هزینه رزرو هتل و هزینه غذا اطلاعات لازم را کسب نمایند.

اگر چه هزینه های سفر با توجه به شرایط و امکانات می تواند بسیار متفاوت باشد، اما به طور کلی هزینه سفر به ایتالیا در جدول زیر آورده شده است.

نوع هزینه بلیط و اقامت:

هزینه بلیط هواپیما ایتالیا برای یک نفر بین 700 تا 1200 دلار

هزینه یک شب اقامت در اقامتگاه ایتالیا برای یک نفر 80 تا 388 دلار

هزینه غذا برای رستوران:

میانگین هزینه غذا در رستوران برای یک وعده ۱۲۳ یورو

میانگین هزینه غذای فست فودی تقریبا ۹ یورو

هزینه تفریح و گردش در ایتالیا:

تفریح و گردش در موزه ها باید بین ۱۳ تا ۲۰ یورو

خرید یک سیم کارت ایتالیایی ۱۰ یورو

هرینه خرید و سوغاتی

برای خرید سوغاتی می توانید پوشاک را انتخاب کنید چون ایتالیا مهد مد است:

شلوار جین: در حدود ۸۰ یورو

لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای: در حدود ۳۲ یورو

کفش رانینگ نایک: ۸۲ یورو

کفش چرم مردانه: حدود ۱۱۵ یورو

چگونه بدون تور، ارزان به ایتالیا سفر کنیم؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که سفر بدون تور به ایتالیا را ترجیح می دهید، باید برای هر روز سفر خود و بودجه مشخص شده، برنامه ریزی کنید، تا بتوانید در وقت و هزینه های خود صرفه جویی نمایید. اولین چیزی که در سفر بدون تور اهمیت پیدا می کند، اخذ ویزای شینگن است. سفر به ایتالیا بدون ویزا امکان پذیر نیست. شما برای رفتن به این کشور باید ویزای شینگن بگیرید. ویزای شینگن به شما اجازه می دهد تا به کشورهایی دیگری که عضو اتحادیه شینگن هستند هم سفر کنید. این ویزا به مدت شش ماه دارای اعتبار می باشد.

برای بعضی از افراد هم تنها سفر کردن برای اولین به یک کشور خارجی، کار مشکلی است. به ویژه اگر تجربه کمی در مورد سفر به اینگونه کشورهای داشته باشند. سفر به ایتالیا با تور بهترین گزینه برای این افراد محسوب می شود. این تورها دارای یک برنامه غیر قابل تغییر هستند که در زمان مشخص شده ای، اجرا می گردد. از دیگر ویژگی های سفر با تور ارزان ایتالیا، این است که نسبتا بودجه ای که برای سفر باید کنار بگذارید را مشخص می کند و به خاطر اینکه که سفر با تور یک سفر گروهی است، هزینه ها مقداری کاهش پیدا می کند. اما این تنها راه سفر ارزان به ایتالیا نیست.

اگه قصد سفر تفریحی به ایتالیا رو دارید بهترین گزینه تورهای ایتالیاست

تور مرتبط
مقاله مرتبط