پدیده تراول

بالی اندونزی، جزیره‌ای بهشتی بر روی زمین است. زیبایی‌های بالی از جمله معابد دیدنی بالی،کوه و ساحل های زیبا، آن را به یکی از معروف‌ترین و پر توریست‌ترین مکان‌های دنیا تبدیل کرده است. و به بهشت اندونزیمعروف شده از این رو مناطق مختلفی در بالی برای گردشگران جهت اقامت وجود دارند که هر کدام ویژگی‌های خود را دارند. این مناطق با توجه به سلیقه و بودجه‌ای که گردشگران دارند، انتخاب می‌شوند. البته ناگفته نماند که هر یک از این مکان‌ها زیبایی خاص خودش را دارد. نمی‌توان این مناطق را با هم مقایسه کرد. از این رو در این مقاله سعی بر آن شده است تا مناطق مختلف بالی را به صورت اجمالی بررسی کنیم. تا گردشگران بتوانند به راحتی تصمیم‌گیری کنند..

مناطق مختلف بالی

منطقه سمینیاک (منطقه ساحلی) Seminyak

یکی از بهترین انتخاب‌ها در بین مناطق مختلف بالی، سمینیاک است. با رفتن به این ساحل، قطعا سفری فراموش نشدنی خواهید داشت. ساحل سمینیاک اقامتگاه‌های بسیار زیبا و مختلفی دارد که می‌توان با قیمت مناسب تهیه کرد. البته اگر در فصل‌های غیر توریستی سفر کنید قطعا هزینه‌های شما کاهش خواهد یافت. از جمله مکان‌هایی که در سمینیاک می‌توان رفت، چشمه‌های آب معدنی بالی، ویلا، استراحتگاه سمارا و چشمه‌های آب معدنی سمینیاک هستند. این منطقه نیز در شمال منطقه‌ی لگیان و همچنان در بخش شهری قرار دارد اما به دلیل آن‌که هزینه‌های آن کمی بالاتر از دو منطقه قبلی‌ست، میزان شلوغی آن به شکل محسوسی در آن کمتر است، ولی به واسطه نزدیکی نسبی به فرودگاه و همچنین دسترسی به امکاناتی نظیر حمل و نقل و رستوران‌های متنوع، همچنان محلی دنج محسوب نمی‌شود. پس اگر قصد دارید که از شلوغی بیش از حد فرار کنید ولی در کنارش، به راحتی تاکسی بگیرید یا برای صرف نهار، رستورانی پیدا کنید، این منطقه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود..

سمینیاک

منطقه لگیان (منطقه ساحلی) Legian

ساحل لگیان یکی دیگر از مناطق مختلف بالی است که این روزها توجه بسیاری از خانواده‌ها را به خود جلب کرده است. ساحل لگیان بسیار نزدیک به ساحل کوتا و در شمال آن قرار گرفته است. هتل‌هایی که در لگیان وجود دارند بسیار مناسب هستند. گردشگران با داشتن یک گشت شهری (در ساعات بدون ترافیک) می‌توانند بافت شهری را ببینند و از مغازه‌ها و فروشگاه‌های خیابانی سوغاتی‌های زیبایی تهیه کنند. زوج‌های جوان می‌توانند یک ماه‌عسل رویایی در ساحل با شن‌های طلایی رنگ لگیان تجربه کنند. این منطقه نیز مانند کوتا در بخش شهری و نزدیک به امکانات قرار گرفته است و به همین دلیل شلوغ‌تر از سایر مناطق بالی‌ست اما به میزان بسیار کمی از کوتا خلوت‌تر است.

لگیان

منطقه کوتا (منطقه ساحلی) Kuta

در بین مناطق مختلف بالی، ساحل کوتا از شلوغ‌ترین ساحل‌ها به حساب می‌آید. زیرا این ساحل یکی از مدرن‌ترین و زیباترین ساحل‌های بالی است. علی‌رغم جمعیت زیادی که به بالی مسافرت می‌کنند، شلوغی آن‌قدرها اذیت کننده نیست. چرا که ساحل کوتا بسیار بزرگ و گسترده است. گردشگران می‌توانند از امکاناتی نظیر هتل‌های ۴ یا ۵ ستاره، ماساژ، کلاب‌های ساحلی، کافه‌ها، رستوران‌ها و تفریحات آبی لذت ببرند. تماشای غروب آفتاب، یکی از مشغولیت‌هایی است که گردشگران حاضر نیستند از دست بدهند. اگر دوست دارید تور بالی را در یک محیط گرم و شلوغ که مملو از کلاب‌های ساحلی، بارها و به تبع آن جمعیت زیادی‌ست، بگذارنید، این منطقه بهترین مکان برای حضور شما خواهد بود. در کنار این مزایایی که در ساحل این منطقه قرار گرفته، نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی بالی، نزدیکی به منطقه‌ی شهری و دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل، رستوران‌ها، مغازه‌ها و پاساژها از دیگر مزایای این منطقه برای اقامت است.

کوتا

منطقه چانگو (ساحلی) - Canggu

در بین مناطق مختلف بالی که فاصله‌ی مناسبی به فرودگاه و شهر دارند، منطقه چانگو لوکس‌تر و گران‌تر می‌باشد. این مکان برای کسانی که می‌خواهند خانوادگی سفری لوکس را تجربه کنند مناسب است، هر چند باید مدنظر داشته باشید که مناطقی لوکس‌تر نیز در بالی وجود دارد که کمی با امکانات شهری فاصله دارد، مزیت چانگو در آن است که علاوه بر این‌که منطقه‌ای لوکس محسوب می‌شود به امکانات بسیار نزدیک است و به راحتی می‌توان به مناطق شلوغ دسترسی پیدا کرد. همین امر باعث شده تا به میزان غیر قابل قیاسی این منطقه از مناطق بر شمرده‌ی قبلی خلوت‌تر و آرام‌تر باشد ولی اگر به دنبال یک سفر اقتصادی در بالی هستید منطقه چانگو گزینه مناسبی نخواهد بود. در سفر به این منطقه هتل‌های ۵ ستاره، کافه‌های شیک و مدرن، مراکز خرید شیک و حتی ویلاهای خصوصی اجاره‌ای را خواهید دید. منطقه چانگو از لحاظ موقعیتی بسیار نزدیک به ساحل سیمینیاک است. نکته جالب در سفر به کانگوگ این است که گردشگران مجاز نیستند از تاکسی‌های آنلاین و دوچرخه استفاده کنند.

چانگو

منطقه اوبود (جنگلی) - Ubud

اوبود یکی از زیبا‌ترین مناطق مختلف بالی است. این روستا مرکز فرهنگی بالی، با تعداد زیادی از هنرمندان و صنعتگران محلی است. به طوری که به‌نام‌ترین نقاش‌ها، رقاص‌ها، نوازنده‌ها، پیکرتراشان و بافنده‌ها در منطقه‌ی اوبود زندگی می‌کنند. به جرات می‌توانیم بگوییم سپری کردن ایام در این مکان زیبا، مثل هیچ جای دیگری به گردشگران آرامش نمی‌دهد. اگر سفری به اوبود داشته باشید، قطعا با مزارع بی‌پایان برنج، میمون، معابد، آبشارها و آتشفشان‌ها روبرو خواهید شد. توصیه می‌کنیم که حتما در منطقه ابود اسکوتر اجاره کنید و خودتان را به دل طبیعت بزنید.

مردم روستای اوبود بسیار مهربان هستند. کل زمان خود را در هتل و داخل شهر نگذرانید. به دل طبیعت بروید و از آبشارهای بسیار زیبا لذت ببرید. همچنین در طول مسیر، می‌توانید مردم بومی آنجا را که لباس محلی پوشیده‌اند و در حال عبادت در معبدها هستند ببینید.

اوبود

منطقه نوسا دوآ (ساحلی) - Nusa Dua

در بین مناطق مختلف بالی ساحل منطقه نوسامی‌تواند انتخاب مناسبی برای خانواده‌ها و زوج‌های جوانی باشد که برای ماه عسل سفر می‌کنند.

به همین دلیل هتل‌های بسیار بزرگ و شیک با امکانات رفاهی زیادی در این منطقه وجود دارد. ولی از طرفی این ساحل از مناطق اصلی بالی دور است و دسترسی به آن‌ها می‌تواند برای مسافران سخت باشد. ساحل نوسا دوآ در بخش جنوبی بالی واقع است.

از جمله ویژگی آب‌های ساحل نوسا دوآ کم عمق بودن آب‌هایش است. همچنین آب دریا در اکثر روزهای سال، بدون موج و آرام است. همین موضوع باعث می‌شود که تفریحات آبی با لذت بیشتر و خطر کمتری همراه باشند. یکی از تفریحاتی که در ساحل نوسا دوآ بسیار پرطرفدار است، بازی گلف است. زمین گلف بزرگی با ۱۸ سوراخ در این ساحل تعبیه شده است تا گردشگران از وقت آزاد خود استفاده کنند. باید دقت کنید که این ساحل یکی از گران‌ترین و لوکس‌ترین بخش‌های بالی است و در کنار آن دسترسی به منطقه‌ی شهری و پر جنب و جوش بالی چندان آسان نیست و گردشگران اغلب وعده‌های غذایی خود را می‌بایست در هتل یا رستوران‌های لوکس این منطقه صرف کنند و همین امر نیز هزینه‌های آن‌ها را افزایش خواهد داد.

پس اگر به دنبال سفری نه چندان گران‌قیمت هستید این منطقه انتخاب مناسبی نیست ولی در مقابل اگر به دنبال یک سفر لوکس و رویایی در محلی دنج هستید این‌جا را برای اقامت خود برگزینید.

نوسا دوآ

منطقه اولواتو (ساحلی) - Uluwatu

یکی دیگر از منطقه‌های بالی با استراحتگاه‌های مجلل و کلوپ‌های ساحلی باشکوه، ساحل اولواتو است. این منطقه به معبد صخره ای اولواتومشهور است. همچنین این منطقه دارای سواحل زیبای بسیار آرام است که برای گذراندن یک یا دو شب مناسب است.

از جمله مزیت‌های ساحل اولواتو در بین مناطق مختلف بالی، می‌توان به استراحتگاه‌های لوکس و شگفت انگیز با منظره اقیانوس هند، سواحل عالی و حس آرامش در آن اشاره کرد.

ولی از طرفی نکاتی مثل خلوت و دنج بودن منطقه، داشتن فاصله یک ساعته از منطقه اصلی در سمینیاک، قیمت بالای هتل‌ها و رستوران‌ها می‌تواند برای خیلی از افراد نکته‌ای منفی محسوب شود.

اولواتو

بالی که به سرزمین خدایان معروف است دارای هتل های بسیار معروف و جذاب و دیدنی است که بسیار رویایی و جذاب هستن برای دریافت پک تورهای ویژه بالی به این صفحه سایتمون مراجعه کنید یا کارشناسان آژانس گردشگری پدیده تراول مراجعه کنید