پدیده تراول

بالی به جزیره خدایان معروف است و به داشتن معابد زیبا معروف است در این مقاله چندین معبد زیبای بالی لیست کردیم که باهم از زیبایی این معابد اذت ببریم

معبد Pura Besakih

معبد Pura Besakih که مقدس‌ترین معبد در میان معبدهای بالی است و عنوان «مادر معابد» را یدک می‌کشد در حدود ۹۱۴ متر بالاتر از کوه Gunung Agungدر شرق بالی قرار گرفته است. این مجتمع گسترده از ۲۳ معبد مجزا تشکیل شده است که قدمت برخی از آن‌ها به قرن ۱۰ میلادی بازمی‌گردد. محور اصلی معبد، هم راستا با قله‌ی کوه Gunung Agung است که بلندترین و مقدس‌ترین کوه در تمام بالی محسوب می‌شود.

معبد Pura Besakih در سال ۱۹۶۳ به طرز معجزه‌گونه‌ای از تخریب شدن نجات پیدا کرد زیرا جریان مواد مذاب ناشی از انفجار آتشفشانی کوه Gunung Agung چندین کیلومتر دورتر از مکان این معبد سرازیر شد. امروزه معبد Pura Besakih از چشم‌اندازهای اصلی جزیره برای جذب گردشگران و اهالی مذهبی بالی است.

معبد مادر، دیدنی ترین معبد در بالی

معبد پورا بساکیه که به عنوان معبد مادر در بالی شناخته می شود، امروزه مورد بازدید بسیاری از گردشگران شده است. این معبد زیبا در کوهپایه آتشفشان آگونگ در ناحیه بساکیه قرار گرفته و از مهم ترین معابد در بالی به شمار می رود. قدمت و تاریخ ساخت معبد مادر بالی به بیش از هزار سال قبل بازمی گردد. مردم بالی اعتقاد شدیدی به این معبد دارند و یکی از مقدس ترین مکان ها برای بومیان و هندوهای مقیم کشور اندونزی حساب می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه این مطلب با پدیده بال همراه شوید. کشور اندونزی هرساله نظر گردشگران بسیاری را با توجه به جاذبه های بی شماری که دارد به خود جلب می کند.

اگر علاقه مند به شناخت آئین و اعتقادات مردم اندونزی دارید، یکی از مکان هایی که حتما در سفر به تور بالی باید دیدن نمایید معبد مادر یا همان پورا بساکیه می باشد. بهترین زمان برای بازدید از این معبد صبح و عصر می باشد که معبد خلوت تر بوده و می توانید به راحتی به همه جای معبد بروید.

معبد مادر بالی حدود 86 عدد معبد دیگر را در خود جای داده و یکی از بزرگترین معابد به شمار می رود. در این محل بیشتر مراسم ها و جشن های مذهبی بالی برگزار می گردد. همچنین معبد پورا بساکیه از منظره و باغ بسیار زیبایی تشکیل شده که جذابیت خود را چندین برابر نموده است.

شما می توانید بعد از گشت و گذار در معبد مادر برای استراحت و سرو غذا به رستوران های متعدد اطراف معبد بروید و لذت ببرید.

پورابیساکه

موقعیت جغرافیایی: در شرق بالی قرار دارد که از سه شهر Ubud،Denpasar یا Candidasa قابل دسترسی است.

معبد Pura Goa Lawah

معبد Pura Goa Lawah در شرق بالی درست در مرکز غاری قرار گرفته که محل زندگی هزاران نوع خفاش است. وجود ساحلی با شن‌های سیاه در همان نزدیکی، معبد Pura Goa Lawah را تبدیل به یک محل معروف برای انجام مراسم سپردن خاکستر مردگان به آب بعد از سوزاندن جسد کرده است که البته این برای خانواده‌هایی از اهالی بالی است که توان مالی آن را داشته باشند. معروف است که یک روحانی اهل جاوه به نام نیرارتا در قرن ۱۵ میلادی از این غار دیدن کرده است. افسانه‌ها می‌گویند که داخل غار بیشتر از ۳۰ کیلومتر به اعماق زمین کشیده شده است و سر دیگر غار نیز در معبد Pura Besakih قرار دارد.

پورا گوا لاوا

معبد Pura Luhur Lempuyang

معبد Pura Luhur Lempuyangرا می‌توان با چشم پوشی از تاریک بودن محل آن، یکی از مهم‌ترین معبدهای بالی به شمار آورد. این معبد در زمره‌ی شش مکان بسیار مقدس یا همان «معابد جهانی» قرار دارد که مختص عبادت و پرستش Sang Hyang Widi Wasa یا همان «خدای بلندمرتبه» است و این معبد همچنین جزو ۹ معبد هدایتگری است که از اهالی بومی بالی در برابر ارواح شیطانی محافظت می‌کند.

معبد لمپویانگ یکی از قدیمی‌ترین و مقدس‌ترین معابد بالی است. بازدید از این معبد، به افراد ماجراجو شدیدا توصیه می‌شود. معبد اصلی، در ارتفاع ۱۷۷۵ متری از سطح دریا و در قله کوه لمپویانگ قرار دارد. این مکان یکی از ایده‌آل‌ترین قسمت‌ها برای عکاسی در تور بالی است. اگر می‌خواهید به معبد در قله برسید، باید از بیش از ۱۷۰۰ پله بالا بروید. ولی مطمئن باشید که بالا رفتن از صدها پله، ارزش دیدن چشم‌انداز زیبا را دارد.

این معبد چالش جالب توجهی برای گردشگران به همراه دارد، رسیدن به نوک معبد به معنای فتح و عبور از ۱۷۰۰ پله است که از میان جنگلی در دامنه‌ی کوه می‌گذرند و بالا رفتن از این پله‌ها حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد.

اهالی بالی از این پله‌ها بالا می‌روند تا از خدا برای رفع مشکلات خود طلب یاری کرده یا خواستار رحمت و مغفرت الهی شوند. از بالای معبد می‌توان نمای شگفت‌انگیز کوه Gunung Agung را مشاهده کرد که انگار دروازه‌ی معبد آن را قاب گرفته است. بهتر است روز پنجشنبه بعد از مراسم جشن Galungan از این معبد دیدن کنید تا بتوانید معبد Lempuyang را در طول برگزاری جشنواره odalan تماشا کنید.

معبد لمپویانگ با نام کامل پورا پناتاران آگونگ لمپویانگ یکی از شش معبد اصلی یا و ستون های بالی است. این مکان با نام های پناتاران لمپویانگ، پورا لمپویانگ لوهور و دروازه های بهشت شناخته می شوند.

دروازه بهشت

این معبد هندو بالی یا پورا با ویژگی های خاص و جذابیت های گردشگری در دامنه کوه لمپویانگ در کارانگاسم بالی واقع است. این مکان با چشم انداز فوق العاده زیبا و معماری تحسین برانگیزش قدیمی ترین و کهن ترین معبد این جزیره بشمار می رود. کوه لمپویانگ شامل ۷ معبد و از مکان های مقدس و قابل احترام برای مردمان این منطقه و آیین هندو می باشد. این کوه بر اساس کیهان شناسی این منطقه به سه قسمت که اولین بخش آن پایه کوه به نام سانگ آنانتا بوگا متعلق به کوه برهما است

چگونه به معبد پیورا پناتاران آگونگ لمپویانگ برویم؟

معبد پیورا پناتاران آگونگ لمپویانگ در بخش شرقی بالی و در کوهپایه کوه لمپویانگ قرار گرفته است. بنابراین برای دسترسی به این مکان ابتدا باید به استان بالی سفر کنید و سپس در نزدیکترین روستاهای اطراف آن (کوتا، جیمباران، سمینیاک و نوسا دوئا) که حدود دو ساعت با معبد پیورا پناتاران آگونگ لمپویانگ فاصله دارند، مدتی اقامت و با اجاره خودرو یا تاکسی به سوی معبد پیورا پناتاران آگونگ لمپویانگ حرکت کنید. متاسفانه عدم وجود سرویس حمل و نقل عمومی در روستای تریبوآنا سبب گردیده که معبد پیورا پناتاران آگونگ لمپویانگ صرفا از طریق خودرو قابل دسترسی باشد..

پورا لوهور لومپیانگ

موقعیت جغرافیایی: شرق جزیره بالی که از طریق شهر ساحلی Candidasa نیز قابل دسترسی است

معبد اولوواتو (Uluwatu Temple)

در صدر لیست مهم‌ترین معابد بالی، معبد اولوواتو قرار دارد. این معبد یکی از زیباترین معبدها با چشم‌اندازی فوق‌العاده زیبا است. به طوری که محوطه اطراف آن نیز، به طور جداگانه توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند. این معبد، در صخره‌ای در جنوب غربی بالی و حدود ۷۰ متر بالاتر از امواج دریا قرار دارد. درختان و جنگل متراکمی این معبد را احاطه کرده است. به طوری که زیبایی‌های آن را بیشتر کرده است. تماشای غروب و عکاسی از آن، از جمله تفریحاتی است که همیشه برای توریست‌ها جذابیت زیادی داشته است. ساعات بازدید از آن به صورت روزانه از ۹ صبح تا ۶ عصر است. مجموعا اولواتو یکی از خاص‌ترین و زیبا‌ترین مناطقق بالی محسوب می‌شود و صخره‌هایی که در کنار دریا قرار گرفته‌اند چشم‌اندازهایی زیبا ایجاد کرده‌اند، شما با استفاده از یکی از شیوه‌های حمل و نقل در بالی می‌تواند به این منطقه رسیده و از زیبایی‌ها و دیدنی‌های آن لذت ببرید.

معبد تاناه لوت (Tanah Lot Temple)

از جمله مهم‌ترین معابد بالی، که حتما تا کنون عکس‌های آن را در جاهای مختلف دیده‌اید، معبد تاناه لوت است. این مکان، یک آرامگاه باستانی هندو است که در بالای دریا و در میان امواج خروشان آن واقع شده است. این معبد دریایی از جمله بایدهای جاذبه‌های گردشگری بالی برای بازدید است. این معبد، تقریباً ۴۵ دقیقه با شمال منطقه کوتا فاصله دارد. در میان مناطق مختلف بالی، کوتا یکی از پر جنب و جوش‌ترین و پرامکانات‌ترین مناطق محسوب می‌شود که قرار گرفتن این معبد در نزدیکی آن، سبب جذابیت بیشتر آن هم شده است. در نزدیکی معبد تاناه لوت، روستای ساحلی کوچکی وجود دارد که بعد از بازدید از معبد رفتن به آن شدیدا توصیه می‌شود. بهترین زمان برای بازدید از این مکان مذهبی، در سالگرد معبد است که جشن‌های دیدنی در آن برگزار می‌شود. اگر قصد بازدید از آن را دارید بین ساعات ۷ صبح تا ۷ عصر از آن دیدن کنید.

تاناه لوت

معبد تامام ساراسواتی (Taman Saraswati Temple)

معبد تامام ساراسواتی، یک معبد زیبا در مرکز ابود بالی است. گردشگران می‌توانند به آسانی، از خیابان جلان کاجنگ در جاده اصلی اوبود، به این معبد دسترسی داشته باشند. این معبد، یک توقفگاه عالی برای مشاهده سبک معماری کلاسیک در بالی است. در بازدید از این مکان، قطعا شیفته دریاچه و اجرای رقص سنتی در ساعت ۷:۳۰ عصرها خواهید شد.

تامام ساراسواتی

معبد اولون دانو براتان

ین معبد در کنار دریاچه براتان قرار دارد و گردشگران بسیاری هر ساله برای بازدید از آن به بالی سفر می‌کنند. با بالا آمدن آب دریاچه، منظره فوق‌العاده دیدنی خلق می‌شود، گویی معبد از میان آب بیرون آمده و بر روی آب شناور است. محلی‌ها برای انجام مراسمات مرتبط با خدای آب، دریاچه و رودخانه به معبد اولون دانو براتان می‌آیند. معبد در سال 1633 میلادی به دستور پادشاه منگوی ساخته می‌شود. ساختمان معبد، پلانی مربع شکل دارد که با سقف‌های پلکانی با 11 طبقه به زیبایی تزئین شده است. در میان معبد مجسمه بزرگی از بودا دیده می‌شود که بر زیبایی بنا می‌افزاید. در دریاچه براتان امکان قایق سواری برای گردشگران علاقه‌مند فراهم است. اگر می‌خواهید برای دقایقی آرامش را تجربه کنید، اینجا بهترین انتخاب خواهد بود، هیچ صدایی جز نوای آب و آسمان به گوش نمی‌رسد و منظره‌ای شگفت‌انگیز با انعکاسی از کوه، معبد و آسمان در برابر چشمانتان قرار دارد که زیبایی منطقه را دو چندان می‌کند.

اولون دانو براتان

برای اطلاع از قیمت تورهای بالی به قسمت تورهای ویژه بالی مراجعه کنید یا با کارشناسان مجموعه پدیده تراول تماس بگیرید