پدیده تراول

بهار بهترین موقع از سال برای گشت‌و‌گذار در استانبول است.

آب‌و‌هوا دل انگیز و دمای هوا در حدود ۱۵ درجه‌ی سانتیگراد و بسیار مطلوب است.

اگر برای تفریح و گردش به استانبول تفریح و گردش به استانبول سفر می‌کنید بهترین زمان سفر به استانبول در فصل بهار است. در این فصل منظره پل بسفر چشم‌انداز زیبایی دارد و به دلیل آب و هوای مناسب استانبول در فصل بهار برای گردش و تفریح زمان مناسبی است. به‌ویژه در اواسط بهار اگر به استانبول سفر کردید حتما به تنگه بسفر بروید تا دلفین‌های بازیگوشی که در این ایام به تنگه می‌آیند را ببینید.

با این‌که بهار فصل پر رفت‌و‌آمدی است، جمعیت گردشگران تا اواخر ماه می (اردیبهشت) به اوج خود نمی‌رسد. فصل بهار یکی از بهترین فصل های سفر به استانبول

اگر در فصل بهار به استانبول سفر کنید، با هوایی مواجه می شوید که بسیار لذت بخش است.در بهار درختان یهودا در استانبول شکوفا می‌شوند و تمام تپه ها ارغوانی می شوند.

بنفش، رنگ سلطنتی در دوره روم و بیزانس، شهر را بسیار زیبا می‌کند که در هیچ فصل دیگری نمی‌توان آن را دید.

جشنواره گل لاله در استانبول در دوره 1 ماهه پایان ماه مارس و اوایل آوریل برگزار می شود.

به این ترتیب کنسرت‌ها و رویدادهای مختلفی برگزار می‌شود. گل لاله یکی از نمادهای استانبول از سال‌های 1600 بوده است. باغ‌های همه موزه‌ها و پارک‌ها به لطف لاله‌ها برای یک ماه رنگارنگ خواهند بود.

در بهار و ماه آوریل (فروردین) تمام شهر استانبول برای جشنواره‌ی بین‌المللی لاله، غرق در گل است.

ژوئن بهترین ماه برای کسانی است که دوست دارند در تابستان به استانبول سفر کنند.

زیرا گرما و رطوبت زیاد وجود ندارد که تورهای پیاده‌روی را سخت کند. در جولای و آگوست رطوبت زیادی وجود دارد. ماندن در داخل خانه بدون تهویه مطبوع دشوار است و آفتاب در فضای باز ناراحت کننده است.

غروب

هوای گرم استانبول در تابستان

بسیاری از استانبولی‌ها خانه‌های تابستانی در سواحل دریای اژه و مدیترانه دارند.

در تابستان هوای استانبول گرم و مرطوب است و همین امر موجب می‌شود تا گردشگران لذت حضور در ساحل را نداشته باشند. سفر به استانبول در فصل تابستان برای افرادی‌که قصد انجام تفریحات دریایی و رفتن به پارک‌های آبی را دارند توصیه می‌شود. در این فصل از اواسط خرداد تا اواسط شهریور شلوغ‌ترین فصل سال است و یکی از گران‌ترین زمان‌ها برای سفر به استانبول محسوب می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود برای کاهش هزینه‌های سفر در این ایام حتما برنامه‌ریزی درست انجام دهید و سعی کنید در زمان حراج تابستانه که قیمت اجناس مناسب‌تر است به استانبول سفر کنید.

پاییز

بسیاری معتقدند که پاییز یکی بهترین فصلهای سال است.وجود پاییز فصلی است که در آن شهر در خُم رنگرزی پاییزی جان تازه‌ای می‌گیرد،یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به استانبول در فصل پاییز است که هوا رو به خنکی می‌رود. در این فصل علاوه‌بر کاهش نسبی جمعیت نسبت به تابستان و لذت بردن از سواحل زیبا می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری بدون حضور در صف‌های طولانی و گردش و تفریح در این شهر لذت ببرید.

ماه سپتامبر (مهرماه) می‌تواند بهترین زمان سال برای سواری بر روی قایق تفریحی باشد. در مهرماه هوا معمولا گرم است و سرمای زمستان هنوز فرا نرسیده است. پس از آن ماه می (اردیبهشت) بهترین زمان است، چرا که در آن می‌توانید سه نژاد مختلف «دلفین» را در آب‌های «بسفر» ببینید. با تمام این اوصاف، سواری روی قایق تفریحی جاذبه‌ای برای تمام فصول است. در حالی‌که آب‌و‌هوا ممکن است گاهی باعث تعطیلی آن شود. اگر بتوانید خود را در روزهای کوتاه زمستان به آن‌جا برسانید، می‌توانید در سفر صبحگاهی طلوع خورشید را بر فرازتنگه‌ بسفر تماشا کنید.

زمستان

زمستان

اگر قصد دارید با کمترین هزینه به ترکیه سفر کنید و به دنبال سفری ارزان به استانبول هستید، بهترین زمان سفر به استانبول در فصل زمستان است. در این فصل میزان گردشگران استانبول نسبت به سایر فصل‌ها کمتر است و یکی از خلوت‌ترین زمان‌ها برای سفر به استانبول با هزینه بلیط و اقامت پایین است. ولی در عوض از جذابیتهای دیدنی مثل کریسمس می توان لذت ببرید و از حراجهای سال نو میلادی مراکز خرید استانبولمی توان نهایت استفاده رو برد

برای اطلاع از پکیج تورهای استانبول با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید